Jak si pomůžete sami?

Jak si pomůžu sám?

Při zánětu středního ucha si může pacient aplikovat studený obklad na ucho, případně si vzít lék proti bolesti .

Takovou „babskou“, do dnes v některých rodinách používanou, léčebnou metodou je vkládání česneku do zvukovodu. Otolaryngologové jí však nedoporučují (hrozí naleptání zvukovodu, potíže s vyjmutím stroužku..).

Co nejdříve navštivte lékaře na ORL.

Buďte trpěliví. Zánět zevního zvukovodu není nemoc na jeden, dva dny. Budete možná trpět týden, nebo i dva.  Zde je dobré se zmínit o léku Wobenzym, který Vám může zrychlit léčbu až o polovinu. Wobenzymjako podpůrný lék – umožňuje antibiotikům lepší průnik do zánětem zasažených tkání a zvyšuje tak účinnost léčby. 

Pečlivě dbejte pokynů vašeho lékaře! Při neléčeném zánětu nebo v případě že vaše nemoc nezabírá dobře na léčbu může dojít k rozšíření infekce a vzniku zánětu v těsné blízkosti chrupavky (perichondritidě) nebo vzniku abscesu. Toto jsou případy, kdy je nezbytná celková antibiotická léčba a někdy i chirurgický zákrok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>